KURZ 2:

Jak si vytunit design džungloidní zahrady

NAVAZUJÍCÍ KURZ

Na kurzu 1 jste začali o zahradě uvažovat jinak než doposud a základní představu o jejím novém designu určitě máte. Nyní můžete začít plánovat detaily. Konkrétní tvar jezírka, vstupu, jak bude vypadat každý kout zahrady, co do tvaru, rozměrů i materiálů. Kde vybudovat velké trvalkové záhony, čím je osázet a jak se to vlastně dělá.

Co vám navazující kurz přinese? 

 • Architektonické a technické řešení prvků zahrady
  Dozvíte se praktické rady k materiálům a rozměrům všech probíraných prvků.
 • Každičký kout zahrady bude mít svůj osobitý ráz a kouzlo
  Už jste si vytvořili celkový koncept zahrady, teď půjdete do větších detailů a budete hledat náladu, barevnost a prostředky, jak dosáhnout přesně toho, po čem v daném místě toužíte.
 • Skupina osvědčených rostlin pro zjednodušení
  Seznámíte se s menšími okrasnými stromy, které umí vytvořit atmosféru tajuplnou nebo hravou, ve velkém či malém.
 • Kytičkové princezny
  Pustíte se do plánování trvalkového záhonu, ale nejdříve se s mnoha trvalkami podrobněji seznámíte.
 • Bez praktického procvičování by to nebylo ono
  Navštívíte tři zahrady, každou jinou (kouzelnou, s jezírkem i džungli). Užijete si zakládání zahrady v praxi včetně sečení kosou, rozměřování, zpravokořeňování, mulčování a tvoření trvalkového záhonu od A do Z.
„Jsem nadšená z "nakopnutí" dvojkou. 😃 Konečně jsem venku pohnula s něčím fakt viditelným - na místo budoucích záhonů jsem natáhla plachty a nastlala tam zatím aspoň špenát. Kosu jsem ve stodole zahlédla, ale vzhledem k rezavosti a rozbitosti bude její zprovoznění chvíli trvat. A přesluhujícímu proutěnému záhonku (svému prvnímu z doby před cca 7 lety) jsem dala navíc ještě jeden rok - jednak to nemám kam jinam přesadit a jednak jsem vysazená na oblé tvary, tak je mi líto ho zbourat, ale na podzim tam povolám bagr a pude. 😃“
Eva Petrčková
„Cestou na zahradu jsem měl ve zpěťáku Kárla a proso. V kufru třapatky, rozrazily, šalvěje, náprstníky, bělotrny, rdesno a čechravy. Duchoně taky, to je jasný. Chybějící síla džungloidní slupiny se naplno projevila při sázení. Ale dali jsme to – já i trvalky. Radko, je to návykovka, fakt že jo. Holky, pozor na to!“
Jan Chytra

Program

 • Čtvrtek
  Sejdeme se ve čtvrtek v 18:30 na adrese Pod Kapličkou 1192, 547 01 Náchod.
  Zde se bude vše odehrávat. Po večeři v 19:00 začneme s výukou, čeká nás toho hodně.
 • Pátek
  9:00 – 12:00 výuka
  13:00 – 18:00 projektování + praktická část
 • Sobota
  8:30 – 12:00 praktická část + projektování
  13:00 – 18:00 praktická část (s přestávkou)
 • Neděle
  8:30 – 12:00 projektování
  13:00 – 17:00 projektování

Kolik to stojí? 

V ceně je kurzovné, ubytování na 3 noci a plná penze.

12 820 Kč

Abych se mohla všem maximálně věnovat, je kapacita kurzu omezena na 5 osob

KURZ JE NAPLNĚN

Termíny živých kurzů

Do e-mailu vám po uhrazení přijde unikátní kód, který obdarovaný uplatní při výběru termínu.
„Z dvojky jsem ještě víc nadšená než z jedničky. 🌻 Bylo to jako setkání dobrých přátel, ne jako kurz. Netěšila jsem se nejen na to, co na kurzu získám za informace, ale na celý ten pobyt. Jako když se sjede rodina o Vánocích a každý vypráví zážitky.

Perfektní bylo rozdělení obsahu do 4 dnů. Stačila jsem se přeladit na zahradní vlnu a zároveň ještě nemyslet na to, že zas pojedu domů a co mě čeká za práci. Ty 2 dny, kdy se nemusí řešit příjezd ani odjezd jsou báječný.

No a praktická ukázka byla úplně nejlepší. Moc se mi líbila návštěva zahrady u chaloupky i tvoření. Bez navržení a výsadby trvalkového záhonu, kosení a mulčování by to do sebe vůbec tak hezky nezapadlo. Perfektní bylo, že jsme měli pak celý den na navržení vlastní zahrady a že nás bylo tak málo. Stačila jsi rozdat u každýho úkoly a zároveň poradit a vymyslet, jak by se to dalo udělat lépe.

Líbí se mi, že jen tak o něčem nemluvíš, ale rovnou to vyhledáš a ukážeš, jak to skutečně vypadá. Např. když jsme se bavili o kosatci, co nechává na zimu v záhoně, vyběhla jsi ven a přinesla to. Když jsme se bavili o stříšce, hned jsi to vyhledala a ukázala. U ničeho nemám mezeru, že bych si musela domýšlet a vzniklo třeba nějaký nepochopení. Dávám ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Barbora Polách

Co si z kurzu odvezete?

 • Detailně propracovaný návrh zahrady nebo její části pod mým vedením
 • Poznání, jak se s odstupem času dá na zahradu podívat ještě úplně jinak
 • Praktické zkušenosti ze zpravokořeňování, kosení a zakládání trvalkového záhonu.
 • Jistotu, že svou zahradu zvládnete, protože obavy z vás spadnou při praxi v kurzu.

Kdo kurz vede?

NEZKROTNÁ ZAHRADNICE

 

„Jsem Radka Votavová, milovnice všeho živého. Tvořím a pomáhám tvořit zahrady plné jídla, krásy a zdraví. Učím nadšené zahradotvůrce, jak navrhnout a realizovat svůj ráj na zemi. 

Studiu přírodních zákonů, zahradní architektury a rostlin jsem věnovala desítky tisíc hodin. To proto, abyste vy nemuseli. Všechny důležité informace vám ráda předám v některém z mých kurzů nebo při konzultaci.“ 

Přihlaste se na kurz ještě dnes

Přijeďte za mnou a pronikněte do tajů zahradních tajemství ještě hlouběji. 

KURZ JE NAPLNĚN

Potřebujete pomoct?

Ráda vám pomůžu nebo poradím. Napište mi na e-mail info@radkavotavova.cz. Nejdéle do 2 pracovních dní se vám ozvu zpět.