Úžasné fotky na web

Krásné webové stránky stojí na krásných fotkách. Na první pohled vás buď vtáhnou nebo odradí. Jde s nimi vytvořit jakákoliv atmosféra, nálada, příběh. A jeden příběh je i za mým květinovým džungloidním věncem!

Ve své práci návrháře neustále pracuji s obrázky. Používám je k vytvoření konceptů, přibližuji jimi klientovi své nápady, své směřování, slaďujeme se nad nimi, zda obě strany mluvíme aspoň přibližně o tom samém. Pracuji s obrázky stávajícího stavu a vymýšlím nad nimi nová řešení. Avšak k profi fotografiím mám na míle daleko.

Za chvíli to bude rok zpátky, co se můj muž rozhodl vystoupit z rozjetého rychlíku svého zaměstnání v Praze a stát se rentiérem. Odejít z Prahy na polosamotu pod lesem na jižní stráni, kde společně budujeme jednu z našich dvou hektarových zahrad. Bylo to v čase, kdy jsem nabírala síly nicneděláním a bloumáním po zahradě, luzích a hájích.

Byl pátek, krásný červnový den. Blížilo se poledne, najednou se ten čas tak smrsknul!! Když nic nemusíte, tak se čas krásně táhne, plyne pomalinku a jen se tak překuluje. Ale já chtěla upéct bábovku a ozdobit přivítací bránu a Slávek tu má za chvilku být. A kde je Nochez?? Kocour, černý jak noc, se jako na potvoru někam ztratil. Teď, když chci s ním v náručí přivítat svého muže. Ale ne jen tak obyčejně, ale nahoře bez! Jak to má můj muž rád. Dělám si z toho ve svých plánech srandu, chci ho překvapit a udělat tu chvilku velké změny v jeho životě nezapomenutelnou.

 

Na treláž pro popínavou růži napíšu „VÍTÁME TĚ DOMA“ , srdíčka a piktogram kočky. Ozdobila jsem bránu mašlemi a květinami a s kocourem v náruči, hřející si jeho černým kožichem svá ňadra dmoucí, čekám. A čekám, a čekám,….. Sakra, kde je? No zavolat nemůžu. Netuší, že budu takhle brzy doma, netuší, že tam na něho čekám, nemůžu své překvapení prozradit.

Tak Nocheze pustím, doufajíc, že v tom vedru nikam daleko neuteče. Znáte kočky, mají své plány. Nechci se hnout od průčelí domu, abych muže nepropásla. Slunce žhne. Napadlo mě, že bych k té sukni, co mám na sobě mohla přidat ještě věnec z květin, ať nejsem tak moc nahatá. Obejdu nejbližší záhonky a věnec si upletu. Tím jsou džungloidní zahrady super, najdete v nich materiál téměř na všechno tvoření. Od dřeva na srub až po peříčka na náušnice. Moc se s tím nepářu, každou chvilku může přijet. Koutkem oka mám v merku Nocheze. Je v mém plánu důležitý, bude mi přeci tak trochu nahrazovat tričko.

Muž nikde. Jdu se podívat, jak s věncem na hlavě vypadám. Je krásný, divoký. A muž nikde. Vytáhnu foťák, hned za dveřmi mám stativ. Tak prima, nějak si zkrátím dlouhé čekání. Hledám si nějaké vhodné pozadí, ale nesmím se vzdálit od příjezdu k domu. Už jsem zapomněla, jak se nastavuje samospoušť, fotím se. První snímek, mám tam jen sukni, druhý snímek….no to je výraz, další a další,… úplně mě to pohltilo.

Co to cvaklo? Kde je kocour? Nikde! Jdu se podívat, co to bylo. Obcházím borovici…..ááááááááá, ječím leknutím na celou stráň.

Můj muž stojí přede mnou a nevěří svým očím. Vyhrknu: „Vítám tě v důchodu na věčné časy a nikdy jinak!“ …….chechtáme se…

 

 

Tvořilka, zahradtvůrkyně, obdivovatelka krás světa, ta co bloumá, následuje hlas své duše a matka Země je jí vším. Mamina tří dospělých dětí, dcery a dvou synů. Nezkrotná a nespoutaná, někdy tichá, specialistka na džungloidní zahrady. Více si o ní přečtete zde>> Pořádá KURZY , kde učí, jak každou zahradu proměnit v kousek ráje na Zemi, plnou jídla, krásy a zdraví. Napsala eBook zdarma 13 džungloidních kouzel , kde se dozvíte, jak jednoduše změnit zaběhaný přístup k zahradám. Poskytuje on-line i osobní poradenství a navrhuje přírodní, permakulturní zahrady. Radce můžete napsat na info@radkavotavova.cz ,připojit se k Nezkrotné Zahradnici na FB nebo se přidat do FB uzavřené skupiny Džungloidní zahrady a společně s ostatními nadšenci sdílet svou zahradní tvorbu a nechat se inspirovat vší tou nádherou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • eBook ZDARMA
  • 13 DŽUNGLOIDNÍCH KOUZEL

    Jestli nevíte kudy do toho, sepsala jsem 13 základních tipů o tom, jak začít měnit klasickou zahradu na džungloidní.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Ahoj na facebooku: