VIP KLUB, VE KTERÉM ZÍSKÁTE VŽDY NĚCO NAVÍC

Džungloidní sosárna

 • Možná jste zjistili, že na té své zahradě je pořád nějaká práce, MUSÍTE dřít a nelíbí se vám to.
 • Všude píšou, že potřebujete tohle i tamto, ale vy cítíte, že chcete jít jinudy. Jen nevíte kudy.
 • Co zahradník, to názor a všichni tvrdí, že jinak to nejde. Tak jak si vybrat?
 • Hrabat, či nehrabat? Rýt, či nerýt? Sklízet, či nesklízet? Mulčovat, či textíliovat? Toť otázky.
 • Stále někdo mluví o soběstačnosti a zároveň je prý nejlepší jen tak koukat a pozorovat, jde to vůbec dohromady?
 • Rády byste pronikli do tajů zahradtvoření, designu a permakultury, ale kdo má číst ty stohy knih?

Jak já vám rozumím. Zahradničení bude asi pěkná věda, když je o tom napsáno tolik knih, teď těch teorií na internetu a jak je vůbec uvést do praxe? A tak jsem pro vás vytvořila Džungloidní sosárnu. Místo, kde se mnou jdete mým zahradnickým rokem. Nemusíte nic navíc studovat, ztrácet čas diskuzemi na sítích ani zkoušet metodu pokus – omyl. Vše, co potřebujete vědět, získáte v Džungloidní sosárně.

Co vám džungloidní sosárna přinese? 

 • Ujištění, že to zvládnete, i kdybyste na to měla být sama
  Nabídnu vám svůj pohled na věc z mé hektarové zahrady, kterou tvořím jednou ženskou silou, zmíním možná rizika a zkušenosti z praxe.
 • Něžné přeorání mysli a popostrčení nejen k zahradě snů
  Prozradím vám, co všechno potřebujete a co vám jen namluvily prodejní řetězce, že potřebujete a musíte. Vysvětlím vám, jak funguje příroda a jak s ní spolupracovat.
 • Dovzdělání, co nás měli naučit ve škole, ale nikdo nám to neřekl
  Pootevřu vám vrátka k trochu jinému vnímání podstaty zahrady. Naučíme se nakukovat za roh, jak si nepřidělávat práci, jak si zahradu užívat a přitom ji mít nádhernou a plnou života.

Co je obsahem sosárny? 

 • 1
  Permakultura
  Trochu té filozofie o trvale udržitelném způsobu zahradničení i života, které vám ušetří mnoho času, starostí i peněz.
 • 2
  Jedlá zahrada a soběstačnost
  Know-how z mé vlastní hektarové zahrady, která mě na zlomku své rozlohy zásobuje zdravým jídlem.
 • 3
  Design zahrady
  Výzvy, projekty a návody, jak přemýšlet a rozvrhovat svou zahradu tak, aby byla logicky uspořádaná, krásná a útulná.
 • 4
  Tančící zahradou
  Inspirace, životní styl a seberozvoj na cestě zahradou.

Dojmy z džungloidní sosárny

Nádherný článek Radko, asi to potřebuji slyšet stále dokola, než se ve mně přenastaví ty úklidové a hrabací choutky... Letos opět, už 3. podzim po sobě, marodím, tentokrát se zánětem ledvin a to jsem měla na zahradě tolik plánů!!! Pořád si říkám, že ta moje zahrada to zvládne, naštěstí je přírodní a tak si poradí... Ale až po přečtení tvého článku se mi konečně ulevilo... Listí je přesně tam, kde má být a vzhledem k tomu, že vůbec nepřekáží (maximálně těm sousedům), tak nepotřebuji hrabat vůbec. Na jaře přidám mulč k trvalkám a keřům a nyní se budu jen kochat a dovolím si ten luxus bloumat po zahradě s hrnkem bylinkového čaje místo hrábí... Moc děkuji..
@kaculka

Kolik to stojí? 

Džungloidní sosárna

242 Kč/měsíc

Cena je konečná včetně DPH. Při vstupu do sosárny získáte veškerý obsah, který je v ní připravený.

Jak si sosárnu předplatit?

Sosárnu jsem usadila na českou platformu Pickey.cz [piki]. Pickey, stejně jako Patreon, Herohero a další platformy na podporu tvůrců se starají o zázemí tvůrce, e-mailové upozornění na novinky, platby a podporu, když něco nefunguje tak, jak má.

Tvůrce samotný pak může dělat jen to, co umí nejlépe. A právě toho jsem využila. Využila jsem už postaveného funkčního a hlavně českého řešení, kterému věřím, stejně jako jiná známá jména, např. Margit Slimáková apod.

Abych vám pořízení předplatného co nejvíc zjednodušila, natočila jsem pro vás návod, jak postupovat. Určitě byste to sami zvládli, je to úplně jednoduché, ale kdybyste potřebovali, video je tady ⤴️

Kdo sosárnu vede? 

RADKA VOTAVOVÁ
NEZKROTNÁ ZAHRADNICE

Čárovna bloumající po zahradě, milující planetu Zemi co ukazuje lidem, jak jednoduše se dá žít, tvořit zahradu v plném naladění na sebe, v souznění s rytmy přírody, jednou ženskou silou.

"Jako permakulturní designérka navrhuji přírodní zahrady užitečné a krásné zároveň. Navrhuji je v duchu permakulturního učení, v souladu s architekturou domu i okolím. Trvale udržitelný design jsem studovala několik let a filosofie permakultury dala mému životu i tvoření jasný směr. Propojuji tradiční postupy s novými přístupy a vše praktikuji na své hektarové zahradě, mé velké učitelce. Ve své práci vám s láskou předávám své mnohaleté zkušenosti."

Možná vás napadlo, že...

Proč nemůžu zaplatit jinak, než kartou?

Abyste se o platby nemuseli starat, každý měsíc se postará samo předplatné o to, aby v čas odešlo a vám se nepřerušil příval zahradních informací. Jako z každého jiného předplatného, i z tohoto můžete vystoupit.

Proč je Džungloidní sosárna na Pickey a ne na Facebooku nebo někde jinde?

Picky, stejně jako jiné platformy na podporu tvůrců se starají o zázemí tvůrce, e-mailové upozornění na novinky, platby a podporu, když něco nefunguje tak, jak má. Tvůrce samotný pak může dělat jen to, co umí nejlépe. A právě toho jsem využila. Využila jsem už postaveného funkčního a hlavně českého řešení, kterému věřím, stejně jako jiná známá jména, např. Margit Slimáková apod.

To je další sociální síť?

Je to místo, kde najdete kvalitní obsah. Žádné nenávistné komentáře, jen bezpečný prostor pro sdílení tvorby a podporu tvůrce. Můžete tam sledovat jen mě, nebo si najít i další tvůrce, kteří vás zaujmou. Jak platformu využijete, záleží jen na vás. Můžete se jen registrovat, a pak číst vše z e-mailů, které se pošlou hned, jakmile obsah nasdílím.

Můžu se dovnitř jen podívat, jestli mi bude formát vyhovovat?

Ano, připravila jsem pro vás úvodní článek, který je otevřený všem a přibývají další veřejné články. Další obsah je už pro mé podporovatele.

Můžu předplatné jen vyzkoušet?

Rozhodně. Předplatné můžete kdykoliv pořídit a také kdykoliv zrušit. K ničemu se nezavazujete.

Co je to za firmu?

Zakladatelkou Pickey je Denisa Hrubešová a vývojář a spoluzakladatel David Slačálek. Moc milí lidé, kteří se snaží Pickey opravdu přizpůsobit tak, aby tvůrcům pomáhala. Neustále platformu vyvíjí a vycházejí nám tvůrcům a vám uživatelům vstříc.

Napište mi

Nenašli jste odpověď na některou svou otázku? Nebo máte jiné přání? Napište mi na info@radkavotavova.cz. Ozvu se vám hned, jakmile vytáhnu ruce s hlíny nebo hlavu ze sosárny.