12měsíční VIP KLUB

Džungloidní sosárna

Naučte se vše, co kdy budete potřebovat k vaší džungloidní zahradě, na jednom místě.

 • Chcete si vytvořit nádhernou útulnou zahradu, ale netušíte, jak začít, aby byla zároveň jedlá a soběstačná?
 • Možná už jste začali, ale máte pocit, že je to všechno takové nesourodé a neútulné a nikdy to nebude jako od designéra?
 • Všude píšou, co všechno ještě k práci na zahradě potřebujete, ale vy cítíte, že o pomůckách a chemii to nebude. Chcete jít jinudy, ale nevíte, kudy?
 • Chcete konečně začít smysluplně budovat, aby to vaše počínání mělo konec a ne jen donekonečna něco zkoušet?
 • Rádi byste pronikli do tajů zahradtvoření, designu a permakultury, ale nechce se vám pročítat stohy knih?

Vypadá to, že je zahradničení pěkná věda, když je o tom napsáno tolik knih a tolik lidí to teď učí, ale věřte, že není. Ukážu vám to na vlastní zahradě.

Nemusíte nic navíc studovat, ztrácet čas diskuzemi na sítích, zkoušet metodu pokus – omyl ani zvedat svého muže z gauče. Chyťte se mě za ruku, všechno spolu zvládneme jednou ženskou silou.

Jednoduše

Lidsky a na spoustě příkladů vám vysvětlím, proč co děláme. Jakmile se naučíte myslet jako příroda, vše vám půjde jendodušeji, s větším klidem, bez paniky a s lehkostí.

S respektem

Naučím vás tvořit si zahradu bez chemie, instantních návodů, drahých mašinek a armády zahradníků. Jen díky trpělivosti, pozorování a nacítění se na sebe i svou zahradu. 

Funkčně

Vše, co s vámi v Džungloidní sosárně sdílím, sama praktikuji na své zahradě. U většiny návodů jsem vyzkoušela mnoho postupů a sdílím s vámi to, co mi funguje nejlépe.

Podle vás

Zahrada funguje nejlépe, když si ji tvoří její majitel sám. A tak vám v sosárně vždy doporučím postup, který si podle vlastních zkušeností, znalostí a daností zahrady budete umět přizpůsobit.

Dojmy z džungloidní sosárny

Nádherný článek Radko, asi to potřebuji slyšet stále dokola, než se ve mně přenastaví ty úklidové a hrabací choutky... Letos opět, už 3. podzim po sobě, marodím, tentokrát se zánětem ledvin a to jsem měla na zahradě tolik plánů!!! Pořád si říkám, že ta moje zahrada to zvládne, naštěstí je přírodní a tak si poradí... Ale až po přečtení tvého článku se mi konečně ulevilo... Listí je přesně tam, kde má být a vzhledem k tomu, že vůbec nepřekáží (maximálně těm sousedům), tak nepotřebuji hrabat vůbec. Na jaře přidám mulč k trvalkám a keřům a nyní se budu jen kochat a dovolím si ten luxus bloumat po zahradě s hrnkem bylinkového čaje místo hrábí... Moc děkuji..
@kaculka

Jak se v sosárně orientovat?

 • 12 měsíčů = 12 nosných témat
 • Většina téma ze 4 různých úhlů pohledu
  permakultura, jedlá zahrada, design zahrady a tančící zahradou.
 • Audioverze i text
  ...abyste mohli u mého povídání plet nebo si sednout s kávou ke čtení.
 • Návody, seznamy, mé návrhy
  ...kousek po kousku, ať můžete hned začít.
 • Některá témata ve videích i s přepisem
 • 48 akčních kroků pro postupnou tvorbu džungloidní zahrady
  ... s možností odškrtávání hotového, abyste neztratili přehled.
 • Mé osobní doporučení k fázi vaší tvorby u jednotlivých měsíců

Pro koho sosárna je?

 • Chcete se postupně dozvědět o všem, co budete k tvorbě zahrady pořebovat.
 • Víte, že trpělivost je při tvorbě důležitá, a tak máte chuť tvořit jedno po druhém, promýšlet a pěstovat ze i ze semínka.
 • Toužíte po zahradě s osobností, s vaším otiskem, ne po katalogové ukázkové zahradě na klíč.
 • Nepoužíváte chemii (nebo jí chcete přestat používat a s hlubokým respektem k přírodě promýšlíte jednotlivé kroky.
 • Investujete do sebe, do zahrady a do své budoucnosti. Tušíte (možná už víte), že zahrada vás podpoří ve vašich talentech a může být pro vás vším, co budete potřebovat.

Pro koho sosárna není?

 • Chcete všechno hned a nejlépe, aby se to za vás naučil někdo jiný.
 • Potřebujete na zahradu všechno najednou nakoupit a pak už na to nesáhnout.
 • Líbí se vám, jak to dělá támhleten a chcete to taky!
 • Když to jde, ulehčíte si práci chemií nebo těžkou technikou, co se s tím drbat půl roku.
 • No hlavně ať to nestojí peníze, vždyť je to jen dekorace kolem domu.
 • A kdyby to za vás někdo udělal, tak by to bylo vůbec nejlepší, protože potřebujete chodit do práce a ne se courat po zahradě.

Kdo sosárnu vede? 

RADKA VOTAVOVÁ
NEZKROTNÁ ZAHRADNICE

Čárovna bloumající po zahradě, milující planetu Zemi co ukazuje lidem, jak jednoduše se dá žít, tvořit zahradu v plném naladění na sebe, v souznění s rytmy přírody, jednou ženskou silou.

"Jako permakulturní designérka navrhuji přírodní zahrady užitečné a krásné zároveň. Navrhuji je v duchu permakulturního učení, v souladu s architekturou domu i okolím. Trvale udržitelný design jsem studovala několik let a filosofie permakultury dala mému životu i tvoření jasný směr. Propojuji tradiční postupy s novými přístupy a vše praktikuji na své hektarové zahradě, mé velké učitelce. Ve své práci vám s láskou předávám své mnohaleté zkušenosti."

Jdeme na to!

Zvolte si variantu, která vám nejvíc vyhovuje.
Čím déle se mnou v sosárně budete, tím větší výhodu vám na ni dávám.

Měsíčně
1000 Kč
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala Džungloidní sosárnu na měsíc. Otevře se vám ten měsíc, ve kterém jste si sosárnu zakoupili. Na konci měsíce vám pošlu možnost přidat se ke mně na další měsíc.
Čtvrtletně
3 000 Kč
2 700 Kč
Pojďte se mnou 3 měsíce čerpat mé know-how. Na konci čtvrtletí vám pošlu možnost se přidat na další čtvrtrok.

Připravuji pro vás nový formát sosárny

Džungloidní sosárnu pro vás chystám přehlednější, dostupnější a propracovanější. Až bude hotová, budu vás hned informovat. Mezi tím si ZDARMA stáhněte můj ebook 13 džungloidních kouzel. Váš e-mail se díky tomu zařadí mezi další zájemce o džungloidní novinky a já vám pak napíšu, až bude Džungloidní sosárna připravena k sosání. 

Co vám džungloidní sosárna přinese? 

 • Ujištění, že to zvládnete, i kdybyste na to měla být sama
  Nabídnu vám svůj pohled na věc z mé hektarové zahrady, kterou tvořím jednou ženskou silou. Svěřím se vám s možnými riziky a podělím se s vámi o mé zkušenosti z praxe.
 • Něžné přeorání mysli a popostrčení nejen k zahradě snů
  Prozradím vám, co opravdu potřebujete a co všechno nemusíte, jak se vám jen snažily namluvily prodejní řetězce, že nutně potřebujete a musíte. Ukážeme si, jak funguje příroda a jak s ní spolupracovat.
 • Dovzdělání, co nás měli naučit ve škole, ale nikdo nám to neřekl
  Pootevřu vám vrátka k trochu jinému vnímání podstaty zahrady. Naučíme se opisovat od přírody, jak si nepřidělávat práci, jak si práci zjednodušit a zahradu si užívat v její nádheře a plnosti života.

Co je obsahem sosárny? 

 • 1
  Permakultura
  O trvale udržitelném způsobu nejen v zahradtvoření, ale na všech úrovních života, které vám ušetří mnoho času, starostí i peněz a zároveň poskytne smysluplný způsob hospodaření na jakkoliv velké zahradě.
 • 2
  Jedlá zahrada a soběstačnost
  Know-how z mé vlastní hektarové zahrady, kterou tvořím přes 10 let, v nadmořské výšce 500 m, bez elektřiny, vodovodu, mechanizace a chemie. A na zlomku své rozlohy mě zásobuje zdravým jídlem a bylinami.
 • 3
  Design zahrady
  Výzvy, projekty a návody, jak přemýšlet a projektovat svou zahradu tak, aby byla logicky uspořádaná, její údržba vám nepřidělávala zbytečnou práci, byla krásná a útulná. Byla otiskem vaší duše.
 • 4
  Tančící zahradou
  Inspirace, postřehy, životní styl a střípky z mého života ženy žijící v zahradě.

Jak si sosárnu předplatit?

Sosárnu jsem usadila na českou platformu Forendors.cz. Forendors, stejně jako Patreon, Herohero a další platformy na podporu tvůrců se starají o zázemí tvůrce, e-mailové upozornění na novinky, platby a podporu.

Já tu jako autor mohu dělat jen to, co umím nejlépe. A právě toho jsem využila. Využila jsem funkčního a českého řešení, kterému věřím, stejně jako jiná známá jména jako např. Margit Slimáková.

Abych vám pořízení předplatného co nejvíc zjednodušila, natočila jsem pro vás návod, jak postupovat. Určitě byste to zvládli sami, je to úplně jednoduché, ale kdybyste potřebovali, video je tady. Pickey.cz se nově jmenuje Forendors.cz, ale funkčnost zůstává stejná. ⤴️

Možná vás napadlo, že...

Proč nemůžu zaplatit jinak, než kartou?

Abyste se o platby nemuseli starat, každý měsíc se postará samo předplatné o to, aby v čas odešlo a vám se nepřerušil příval zahradních informací. Jako z každého jiného předplatného, i z tohoto můžete kdykoliv vystoupit.

Proč je Džungloidní sosárna na Forendors a ne na Facebooku nebo někde jinde?

Forendors, stejně jako jiné platformy na podporu tvůrců se starají o zázemí tvůrce, e-mailové upozornění na novinky, platby a podporu, když něco nefunguje tak, jak má. Tvůrce samotný pak může dělat jen to, co umí nejlépe. A právě toho jsem využila. Využila jsem už postaveného funkčního a hlavně českého řešení, kterému věřím, stejně jako jiná známá jména, např. Margit Slimáková apod.

To je další sociální síť?

Ne tak docela, je to místo, kde najdete kvalitní obsah. Žádné nenávistné komentáře, jen bezpečný prostor pro sdílení tvorby a podporu tvůrce. Můžete tam sledovat jen mě, nebo si najít i další tvůrce, kteří vás zaujmou. Jak platformu využijete, záleží jen na vás. Můžete se jen registrovat, a pak číst vše z e-mailů, které se pošlou hned, jakmile obsah nasdílím.

Můžu se dovnitř jen podívat, jestli mi bude formát vyhovovat?

Ano, připravila jsem pro vás úvodní článek, který je otevřený všem a přibývají další veřejné články. Další obsah je už pro mé podporovatele.

Můžu předplatné jen vyzkoušet?

Rozhodně. Tím, že si zakoupíte měsíční předplatné, otevřou se vám všechny doteď zveřejněné příspěvky. Předplatné můžete kdykoliv pořídit a také kdykoliv zrušit. K ničemu se nezavazujete.

Co je to za firmu?

Zakladatelkou Forendors je Denisa Hrubešová a vývojář a spoluzakladatel David Slačálek. Moc milí lidé, kteří se snaží Forendors opravdu přizpůsobit tak, aby tvůrcům pomáhala a vám uživatelů vytvářejí podmínky, abyste se tu cítili jako doma. Neustále platformu vyvíjí a vycházejí všem uživatelům vstříc.

Napište mi

Nenašli jste odpověď na některou svou otázku? Nebo máte jiné přání? Napište mi na info@radkavotavova.cz. Ozvu se vám hned, jakmile vytáhnu ruce s hlíny nebo hlavu ze sosárny.