VELKÉ RADOSTI Z MALÝCH POKLADŮ

Chci se s vámi podělit o mou malou jarní radost. Každé jaro nacházím na své zahradě spoustu prázdných hlemýždích ulit. Všechny neporušené sbírám a schovávám si je na různá tvoření a o to jedno se s vámi podělím. Je to jednoduché, můžete se do toho pustit i s menšími dětmi.

Ulity najdete stoprocentně tam, kde rostou kopřivy, třeba jako na každé správné džungloidní zahradě. Najdete je také na břehu potoka, ve stráňce pod cestou nebo na nějakém rumišti pod keři. Teď na jaře krásně ty starší ulity krásně svítí, jen si dejte pozor na ty malé žahavky, co už vystrkují lístky, to je tedy síla!

Když budete mít nasbíraných alespoň 16 kousků, můžete se pustit do práce.

Co ještě potřebujete?

 ⇒ mýdlo a kartáček

⇒ tenký hřebíček a kladívko

⇒ perleťovou akrylovou barvu a štětec

⇒ jakýkoliv provázek, vlasec nebo strunku

⇒ nůžky

⇒ korálky různých velikostí a barev a třeba peříčka

⇒ dva stejně dlouhé klacíky

   

Ulity je dobré klidně přes noc namočit do teplé mýdlové vody, a pak je musíte kartáčkem dokonale vyčistit. Zemina uvnitř totiž kolikrát prosvítá ven. A taky, kdo by chtěl mít doma třeba nad stolem něco z čeho se časem sype suchá hlína.

Když je máte čisté a usušené, udělejte do nich hřebíčkem malé otvory pro navléknutí. Pak je natřete barvou. Toto pořadí bych zachovala, budete tak natírat jen povedené ulity s pěknou dírkou. Když barva uschne, můžete začít s navlékáním.

Pokaždé žasnu s jakým nadšením a kreativitou se děti do navlékání pustí. Líbí se mi, jak se projeví jejich dušička a obtiskne se do dílka.

Z korálků vyberte ty menší a provlékněte je dvakrát. Slouží tak jako „brzdička“ pro korálky větší a také pro ulity. Nad ulitu navlékněte další korálek, aby se schovala dírka. Někdy je dírka větší s otřepaným okrajem, tak ať to máte krásné.

Budete navlékat čtyry šňůry, mohou být různě dlouhé, ale váhově vyvážené!! Na spodní konec každé šňůry můžete navléknout ten nejkrásnější větší korálek nebo peříčko. Nahoře si nechte delší konec pro přivázání ke kříži zhotoveném z klacíků. Z prostředka kříže uvažte šňůrku nebo očko na zavěšení, podle toho, kde mobil bude viset. Někdy ho dělám i z drátku a stočím z něj háček, pak jej můžete zavěšovat skoro všude.

Šnečí ulity jsou varianta, kterou můžete ztvárnit na mnoho způsobů 🙂

Přeji vám, ať si při tvorbě užijete radost z obyčejných věcí a stvoříte krásu, kvůli které nemusíte vynakládat žádné peníze, stačí se jít jen projít a užít si světa!!!

 

Radka Votavová
Zahradtvůrkyně, obdivovatelka krás světa, ta co bloumá, následuje hlas své duše a matka Země je jí vším.

Mamina tří dospělých dětí, dcery a dvou synů. Nezkrotná a nespoutaná, někdy tichá, specialistka na džungloidní zahrady.

Tvůrkyně kurzů, kde učí, jak každou zahradu proměnit v kousek ráje na Zemi, plnou jídla, krásy a zdraví. Mentorka a průvodkyně tvorbou vlastních džungloidních zahrad.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.